Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē tērpu un aksesuāru izstāde “Ceļā. V doroge. On the Road“ un muzejpedagoģiskā programma

Izstāde “Ceļā. On the Road. V Doroge – ceļojuma tērpi, dokumenti un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas (Krievija) muzeja un Ventspils muzeja krājuma, 19.gs. beigas – 20.gs. sākums Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē skatāma līdz 20.oktobrim. Izstādei izveidota arī muzejpedagoģiskā programma, iepriekšēja pieteikšanās pie muzeja pedagoga I.Buntikas pa tālr.29590093.

Izstāde, kuras pamatu veido Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas eksponāti, veltīta 115.gadadienai kopš Maskavas – Ventspils – Ribinskas dzelzceļa līnijas atklāšanas 1904.gadā. Dzelzceļa līnija tika izbūvēta, lai veidotu Ventspils ostu par modernu Krievijas lauksaimniecības produktu eksporta vietu. Uzplaukuma periods gan bija ļoti īss, tikai desmit gadi – līdz Pirmajam pasaules karam.

Izstādē eksponēti vairāk nekā 50 ceļojuma tērpi no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, kā arī bagātīgs daudzums īpašu ceļojuma aksesuāru. Senākais izstādē redzamais ceļojuma tērps ir no 1870.gada – tā ir vilnas auduma ketaveja, bet jaunākais – tērps pastaigām pludmalē ar zīda auklu apdari no 1916.gada.

Izstādi bagātina arī Ventspils muzeja krājuma priekšmeti – ceļojuma somas un sakvojāži, kā arī vizuāli informatīvais materiāls – Ventspils dzelzceļa stacijas attēli un ceļojuma dokumenti. Vizuāli informatīvo sadaļu papildina materiāli no Ribinskas muzeja (Krievija). Izstādes ievadu veido virtuāla mūsdienu ceļotāja dienasgrāmata, kas tapusi 2018.gada augustā, pārvarot attālumu no Ventspils līdz Ribinskai.