Šogad Ventspils pilsētas domes līdzfinansētā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētā nodarbinātības programma ir sniegusi iespēju vairākiem jauniešiem strādāt Ventspils muzejā.

Bērnam vai jaunietim programmas ietvaros tiek nodrošināts darbs vienu mēnesi, līdz ar to jūlijā un augustā Ventspils muzejā bija paredzēts, ka ik mēnesi līdztekus muzeja darbiniekiem, darbs tiks piedāvāts 5 jauniešiem. Mēneša laikā skolēni piedalās muzeja darbā Livonijas ordeņa pilī un Piejūras brīvdabas muzejā, sniedzot savu ieguldījumu gan krājuma darbā, gan objektu un vides sakopšanā. Darbs muzejā ļauj iepazīt muzeja darbību un apjaust, cik daudz laika un spēka tiek ieguldīts, lai saglabātu vēsturi nākošajām paaudzēm, darīt to pieejamu un baudāmu mūsdienu apmeklētājiem. Ventspils muzejam šī sadarbība sniedz papildus palīdzīgas rokas, savukārt skolēniem bieži vien šī ir pirmā darba pieredze, kas ļauj iejusties strādājoša cilvēka ikdienā, darot sabiedrībai vērtīgu darbu.