!UZMANĪBU! Diemžēl neparedzētu apstākļu dēļ Vēstures otrdiena. Vasarnīcu iela tiek pārcelta uz 11.oktobri. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām, tiekamies nākošnedēļ tajā pašā laikā – pl.17:30

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī 4.oktobrī 17.30 Vēstures otrdiena izstādē „Vasarnīcu iela”

Iesākot jauno sezonu, 4. oktobrī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, pirmajā Vēstures otrdienā aicinām iegriezties izstādē „Vasarnīcu iela”, kur Ventspils muzeja vēsturnieces Māra Dāvida un Stella Lindenberga iegriezīs laika ratu un iepazīstinās ar Vasarnīcas ielas ļaužu un ēku likteņiem.

Vasarnīcu iela ir gan Jūrmalā, gan Daugavpilī. Ventspilij ir sava iemīļotā Vasarnīcu iela, kas saglabājusi savu iegūto pozīciju pilsētas plānojumā jau no ielas veidošanas sākuma, kad tam bija savs īpašs mērķis. Vasarnīcu iela veidojās kā populārās “dārzpilsētu” koncepcijas idejas attāla atskaņa, sekojot tobrīd plašu popularitāti guvušajām nostādnēm Eiropas pilsētu apbūvē. Lai gan pilnīgi jaunas dārzpilsētas 20.gs. pirmajos gadu desmitos tika izveidotas nelielā skaitā, ideja vien bija sabiedrības novērtēta. Tā Ventspils turīgākie pilsētas iedzīvotāji paralēli jūras krastam sāka veidot jauna tipa apbūvi, kuru raksturo plaši apbūves gabali ar modernām, vairāk dzīvei vasarā piemērotām koka ēkām, dārzi un apstādījumi, veidojot mierīgām pastaigām piemērotu vietu. Turpat netālu ir jūra, pludmale, mežs, viss nepieciešamais atpūtai. Labi pilsētniekiem un viņu viesiem, kā arī pilsētas attīstībai.

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī iekārtotā izstāde “Vasarnīcu iela” iepazīstina ar šīs ielas ēkām un atpūtas vietām, ar dzimtu vēsturi un to stāstiem. Izstādē eksponēti galvenokārt Ventspils muzeja krājuma priekšmeti, fotomateriāli no M.Caras un Mikutoviču ģimenes arhīviem un velosipēdi no G. Brūna kolekcijas.

Atvadoties no izstādes, kura muzejā skatāma vēl tikai līdz 11.oktobrim, Ventspils muzejs aicina uz tikšanos – „Vēstures otrdienu”, lai kopā ar Ventspils muzeja vadošo vēsturnieci Māru Dāvidu un Vēstures nodaļas vadītāju Stellu Lindenbergu izstaigātu izstādi un iepazītu tuvāk Vasarnīcas ielas glabātos likteņus:

[..]gadsimtu senais Vasarnīcu ielas šarms vēl šobaltdien jaušams vai ikkatrā Mikutoviču dzimtas nama arhitektoniskajā detaļā, kur jau gandrīz gadsimtu mīt Popes aptiekas provizora Josifa (Jāzepa) Marjana Mikutoviča dzimta.

[..]pašreizējo saimnieku labi kopts un uzturēts, Vasarnīcu ielā 32 lepni slejas 20.gadsimta sākumā būvētais štauera Kārļa Poļa nams. Šis ir stāsts par uzņēmīgu jaunieti, kurš kopā ar ģimeni ieradās Ventspilī un veiksmīgi izmantoja jaunbūvētās Ventspils ostas piedāvātās iespējas, lai tiktu pie turības un stāvokļa sabiedrībā.

[..]šo savrupnamu 1907.gadā uzceļ Ēdoles mežzinis Gotfrīds Habermans, kurš bija nolēmis savas vecumdienas pavadīt jūras krastā.

Apmeklēt Vēstures otrdienu aicināts ikviens interesents. Ieeja bez maksas.