Rīgas Igauņu pamatskolas audzēkņi iepazīstas ar muzejnieku darbu

Katru gadu Ēnu dienā skolēni piesakās vērot kāda speciālista darba dienu. Ventspils muzejā ik gadu ir bijuši vairāki ēnotāji. Šogad Ēnu diena tika atcelta pulcēšanās ierobežojumu dēļ, tomēr par interesējošiem darba devējiem un profesijām, skolēniem ir iespēja uzzināt attālinātu mācību ekskursiju veidā.

Rīgas Igauņu pamatskola, izmantojot Ēnu dienas pielāgoto versiju, izvēlējās attālināti apmeklēt Ventspili – Herberta Dorbes muzeju, kur  9. martā Zoom platformā skolēni iepazinās ar šī īpašā muzeja stāstu – muzeja izveidi un tā darbu. Kā priekšmets nonāk muzejā? Kā to glabā un pēta? Kādu profesiju pārstāvji strādā muzejā? Par muzeja darbu stāstīja H.Dorbes muzeja vadītāja Inese Aide, skolēnus iepazīstinot vairāk ar savu darba ikdienu, kurā jāvada muzejs, jāveic krājuma glabātāja un muzejpedagoga pienākumi – tas ir darbs, kurā rūpējas gan par vēstures saglabāšanu un pētīšanu, gan aktīvi izglīto jaunatni un sabiedrību par vēstures tēmām, Ventspils literāro mantojumu un tāmnieku dialektu.