Lai popularizētu rakstnieka Herberta Dorbes mantojumu, Ventspils muzejs savas Facebook lapas ietvaros aicināja piedalīties akcijā „Kaķpēdiņu bulvāra skaistākās mūsdienu kaķu bildes”, kur interesenti varēja iesūtīt savu kaķu skaistākās fotogrāfijas.

Tagad virtuālā izstādē balsošana ir noslēgusies – ir noskaidrota visuzrunājošākā kaķa fotogrāfija, kuras autore ir Agnese Žižmanova. Agnese saņems balvā Ventspils muzeja pārizdoto Herberta Dorbes pasaku grāmatas “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” izdevumu ar grāmatas tapšanas materiāliem „Kā tas notika”, un CD ar raidlugu, ko sagatavojis Ventspils muzejs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu (2014).

Kopumā virtuālā izstādē apskatāmas 102 iesūtītās fotogrāfijas, izstādē piedalās 23 individuālie dalībnieki un 33 skolotājas Daigas Andersones rosināti Pērses sākumskolas skolēni, kā arī konkursam atsaukusies Aizkraukles bezpeļņas sabiedriskā labuma dzīvnieku aizsardzības biedrība “Felida”. Bildēs redzami kaķi no dažādām Latvijas vietām, piemēram, Ventspils, Liepājas, Limbažiem, Aizkraukles un Aizputes.

Kā veicināšanas un pateicības balvu Ventspils muzeja pārizdoto H. Dorbes izdevumu “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” (2014) saņems arī kaķu mīļotājs Jānis Rudzītis no Liepājas – viņa neatkārtojamās kaķu fotogrāfijas ar Kurzemes dažādiem kaķiem spilgti attēloja kaķu dabu.

Apsveikt vēlējāmies arī Daigu Andersoni ar ģimeni un viņas skolēniem no Kokneses novada Vecbebriem. Ventspils muzeja piedāvātais konkurss Daigu ierosināja ne vien nobildēt mīluli, bet arī atrast un izlasīt H. Dorbes grāmatiņu ”Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”. Kā izrādījās – ne Iršu, ne Bebru, ne Kokneses bibliotēkās šī grāmatiņas nemaz nebija, tuvākā vieta bija Pļaviņu bērnu bibliotēka, kur bibliotekāre grāmatiņu laipni ieskenēja un aizsūtīja. Tad izlasot H.Dorbes darbu Daiga konkursam piegāja radoši, piešķirot tam daudz lielāku vērtību un rosinot skolēnus arī iedvesmoties no latviešu autoru literatūras.

Paldies visiem, kas piedalījās! Lai kaķīgi laiski skaists ir šis pavasaris!

Kas nav paguvuši baudīt virtuālo izstādi skat. šeit: https://bit.ly/2W4AxK0