Jūras svētki ar devīzi „Jūra. Mīlestība. Spēle” ienāk Ventspils muzejā un no 8.-10. jūlijam muzeja apmeklētājiem ir iespēja piedalīties muzeja sagatavotajās tematiskajās darbnīcās, apmeklēt izstādes, iepazīties ar robežsargu darbu un pat nobaudīt zivju zupu.

Jūras svētki muzejā sāksies 8.jūlijā ar radošo darbnīcu „Steidzīgi vilnis uz malu rit” rakstnieka Herberta Dorbes muzejā (Ērgļu ielā 1), kur atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” bērni krāsos mandalas un zīmēs zīmējumus par jūras tēmu. Radošā darbnīca notiek Herberta Dorbes muzejam sadarbojoties ar atbalsta centru „Cimdiņš”.

Dorbes muzejs

9.jūlijā aicinām svinētājus apmeklēt teju visus Ventspils muzeja namus, lai kārtīgi atzīmētu šos jūrai veltītos svētkus.

Amatu mājā (Skolas ielā 3) no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 būs pieejamas pašapkalpošanās darbnīcas „Katrā zīmējumā jūra”, Amatu mājas apskate un iedvesmojošā mākslinieces Ivetas Pērkones akvareļu izstāde “Vizuālā dienasgrāmata”.

9.jūlijā jau no Livonijas ordeņa pils (Jāņa ielā 17) atvēršanas no plkst. 10.00 līdz slēgšanai plkst. 19.00, kas ir stundu ilgāk nekā ierasts, dungojot jūrnieku melodiju, iepazīstiet muzeja sagatavoto piedāvājumu „Ar mani atkal runā kaijas”. Tā būs īpaši Jūras svētkiem sagatavotā glezniecības izstāde no muzeja krājuma, kurā skatāma arī 20.gs. sākuma Ventspils panorāma, īpašās kuģu gleznas un iespaidīgas 20.gs. 50.-60. gadu zvejas tēmai veltītās kompozīcijas. ”Kaijas runās” ne tikai pils ekspozīcijā un izstādēs, bet arī dažās darbnīcās. Priežu mizu kuģīšu darbnīcā (12.00-14.00) varēs darināt nelielus buru kuģīšus, kā savā bērnībā tos darināja mūsu vectētiņi un spriganās vecmāmiņas. Savukārt iepazīt kuģu signālkarogu valodu varēs ikviens – pašapkalpošanās darbnīcā (12.00-19.00).

Par jūru un laika spēlēm stāsta arī citas pils izstādes:

• AR MANI ATKAL RUNĀ KAIJAS. Monumentālā glezniecība par jūras tēmu no Ventspils muzeja krājuma;
  • LATI LIETĀS. Alda Zalgaucka privātkolekcija;
  • NO VENTSPILS LĪDZ VALKAI. LATVIJAS BANKA NOVADOS 1922-1940. Latvijas Bankas ceļojošā izstāde;
  • VASARNĪCU IELA. Stāsts par 19.gs. beigu -20.gs. sākuma Ventspils vasarnīcām un dzimtu likteņiem.

9.jūlijā arī Piejūras brīvdabas muzeja Laivu mājā (Riņķa ielā 2) paredzēta rosība – no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 notiks Bušu laivu darbnīca Ievas Ozoliņas vadībā. Varēs darināt laivas no māla un darboties arī sietspiedes tehnikā – līdzi paņemtos krekliņus, maisiņus un citas tekstīlijas būs iespējams apdrukāt ar laivu un zivju motīviem. Iedvesmoties varēs gan muzeja jaunajā Laivu mājā ar restaurētajām laivām, gan Latvijas Dabas muzeja izstādē “Lielas zivis, mazas zivis” ar interaktīvo daļu.

Noslēdzot šī gada Jūras svētkus, 10. jūlijā Piejūras brīvdabas muzejs (Riņķa ielā 2) aicina uzzināt vairāk par zvejnieku būšanām. No plkst. 10.00 līdz plkst.18.00 apmeklējiet Latvijas Dabas muzeja izstādi “Lielas zivis, mazas zivis”, kurā, apmeklētājiem līdzdarbojoties, var gūt daudz interesanta par mūsu zemūdens iemītniecēm. Muzeja teritorijā varēs izstaigāt atjautības taku “Noķer zivi!” – kas izaicina apmeklētājus atrisināt dažādus atjautības uzdevumus un noķert zivi. Īpaši padomāts par bērniem, kas varēs izmēģināt dažādas aktivitātes, kas saistītas ar jūras tēmu. Viss sagatavots, lai pasākumā būtu priecīgi jebkura vecuma apmeklētājiem. Pasākumā viesosies arī robežsargi, lai dalītos pieredzē, ko nozīmē būt robežsargam. Savukārt, svētku nogurdinātos gaidīsim pie kopīgas spēcinošas zivju zupas! Tiem, kam interesē brauciens gadsimtu senās noskaņās, atgādinām – Mazbānītis kursēs kā ierasts.

Ieeja pasākumos ar Ventspils muzeja biļetēm.

Svinam kopā!