Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisinās Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs, Maruta Eistere. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeju, ir māksliniece Sarmīte Caune.

Mākslinieks Kārlis Siliņš (1958) Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu absolvē ar diplomdarbu “Pretī vējam” (1984), ko tolaik vada Latvijas glezniecības klasiķis un LMA profesors Imants Vecozols. K.Siliņš ilgstoši strādājis mākslas izglītības jomā – par skolotāju Mērsraga vidusskolā (1984-1986),  vēlāk, vairākus gadu desmitus Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā par vizuālās mākslas pasniedzēju. Kārlis Siliņš ir Mākslinieku savienības biedrs kopš 1985. gada, aktīvi piedalās izstādēs no 1981. gada – gan vietējās, gan starptautiska mēroga. Vairāk kā 20 personālizstāžu autors. Kārļa Siliņa darbi atrodas Latvijas, ārzemju muzeju un privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Turcijā, Krievijā, Francijā un Austrālijā. Pārstāvējis Latvijas mūsdienu mākslu vairākās grupu izstādēs Francijā, Austrālijā, Vācijā. Spilgts 20.gs. 90.gadu mākslinieks.

K.Siliņš uzskatāms par daudzpusīgu mākslinieku, vairumā gadījumu gleznojis stilizētas figurālas kompozīcijas, klusās dabas, ainavas. Raksturīgas abstrahētas ainavas, iemīļots motīvs mākslā – džezs. Glezniecībā izmanto dažādas faktūras un materialitātes. Gleznieciski koši darbi, nepiemīt monotona tonalitāte, priecīgs un bagātīgs kolorīts. 2013.gadā piedalījies Ventspils muzeja glezniecības plenērā, kurā radītais Ventspilij ikoniskais darbs “Pils naktī” patlaban skatāms krājuma izstādē Livonijas ordeņa pilī “Pilsētas ielās”.

K.Siliņš. Pils naktī. 2013
Mākslinieks K.Siliņš Ventspils muzejs 12.glezniecības plenērā