Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisinās Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs, Maruta Eistere. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeju, ir māksliniece Sarmīte Caune. Plenēram noslēdzoties, Ventspils muzeja mākslas krātuve tiek papildināta ar katra plenēra dalībnieka vienu dāvinājumu

Māksliniece Gita Šmite Latvijas glezniecībā sevi pieteikusi gadsimtu mijā, un vienmēr tiekusies atdzīvināt, stiprināt un noturēt sabiedrības interesi par latviešu glezniecību tās klasiskajā izpratnē. Absolvējusi LMA, Imanta Vecozola un Viļa Ozola glezniecības meistardarbnīcu (1997), izstādēs piedalās no 1994.gada, vairāk nekā 14 personālizstāžu autore. Darbojusies arī kā tērpu māksliniece Jaunā Rīgas teātra (“Rozmarijas bērns”), Nacionālā teātra (“Kalpones”) izrādēm, zīmola “Pirtsmāksla” radītāja.

Māksliniece Gita Šmite

Dzejniecei Ārijai Elksnei pieder dzejas rindas: “No kurienes nāk tādi stipri vīri/Un tādas mīļas, gaišas sievietes…” un turpinājumā minēts, ka šie tēli noskatīti Rozentāla un Miesnieka gleznās, tomēr arī Gitas Šmites gleznas apdzīvo ģimeniskas ainas, kuras caurspīd gaisma kā medus kāres. Kompozīcijas ar pirts, viegli rezignēto kluso dabu motīviem ir veldzējoša pasaule, kurā patveras ne tikai skatītāji, bet arī pati māksliniece:„Jau pati darbnīcā būšana ir kā meditācija un atslēgšanās no ikdienas. Tas viss ir ceļš pašam pie sevis. Ļaušanās tam, ko vieni sauc par dabas pulksteni, citi – par dvēseles ritmu.”

Gitas Šmites 2016.gada plenērs darbs. Ventspils muzeja krājums