Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, laikā pirms Lieldienām notika ZOOM nodarbības, kas iepazīstināja ar svētku tradīcijām. Programmā “Ceļā uz Lieldienām” notika 38 nodarbības, kurās piedalījās 946 dalībnieki no Rēzeknes, Lapmežciema, Rugājiem, Mālpils, Talsiem, Kuldīgas un Ventspils pilsētas un novada.

Ko jaunu uzzināja nodarbību apmeklētāji?

Elīna: “Es uzzināju, ka dāvinot Lieldienu olu, jāuzzīmē Laimas zīme. Uzzināju, ka zaļā un sarkanā ir Lieldienu krāsas. Man vislabāk patika lielā grāmata ar krāsām no dabas. Gatavojoties Lieldienām es noteikti gatavošu krāsas no dabas un tajās krāsošu olas.”

Artūrs: “Es uzzināju, ka ir jāperas ar pūpoliņiem. Vēl uzzināju, ka ap kociņiem var aptīt dziju un aizvērt muti kādam. Visvairāk patika, ka jāšūpojas. Es ar mammu, tēti un brāli krāsosim olas.”

Krists: “Es uzzināju jaunu spēli “Ripas sišana””.

Enriko: “Ko es noteikti izdarīšu – nokrāsošu olas un dzīšu prom putnus un laumiņas. Es jaunu uzzināju to, ka, ja nenovāc šūpoles, tad šūpojas raganas.”

Mareks: “Es uzzināju, ka Ventspils Piejūras muzejā ir 25 000 prieki (priekšmeti). Man patika, ka viņi piedāvāja spēles un tina kociņu.”

Patrīcija: “Man ļoti patika ticējums par raganām, jo, tad es smējos! Gatavojoties Lieldienām es rotāšu māju un krāsošu olas.”

Muzejpedagoģe Rebeka Busule sūta sveicienus visiem, kuri piedalījās nodarbībās, kā arī tiem, kas palīdzēja tās sagatavot – Demora, Dārzā, Ventspils muzeja krājuma glabātāja Baiba Korša, muzeja direktore Solvita Ūdre par operatīvu un nesavtīgu atbalstu nodarbības tapšanā.

Ja vēlaties pārbaudīt savas zināšanas par Lieldienām – aicinām savus spēkus izmēģināt Kahoot spēlē https://kahoot.it/challenge/007329883 , kas tika piedāvāta nodarbības apmeklētājiem, varbūt arī jūs uzzināsiet ko jaunu?

Klusi pačukstēšu – darbs turpinās un jau nākamajā nedēļā interesenti tiks aicināti ieskatīties Ūsiņa svētkos.